תכנון מוצרים ומידול

יש מי שקוראים להדפסת תלת ממד ‘מהפכת הדפוס השנייה’. כולנו יודעים שמהפכת הדפוס הראשונה שיצאה לדרך בשנת 1456, כאשר יוהאן גוטנברג הדפיס, באמצעות מכבש הדפוס הפרימיטיבי שהמציא, 180 עותקים של התנ”ך. 

בעקבות ההמצאה של גוטנברג ספרים הפכו נגישים ופופולריים ובהמשך הופיעו העיתונים הראשונים שהביאו עמם את מהפכת המידע והתקשורת שהצעידה את העולם קדימה. מי שלא בקיא בטכנולוגיה ותהליכים עשוי להחמיץ את זה, אך במידה רבה ההדפסה התלת ממדית משנה היום סדרי עולם והיא יצרה מהפכה ענקית בכל מה שמוכר בשם: ‘תכנון מוצרים’. 

מתכנני המוצר והיזמים כבר הבינו את הטריק
הדפסה תלת ממדית הפכה לכלי עבודה מרכזי להרבה מאוד תחומים: אדריכלות, עיצוב תפאורות, יצרת עבודות אמנות ואפילו אופציה לייצר באופן עצמאי חלקי חילוף למגוון מכשירים ומכונות, אך אם יש תחום שבו השפעתו כנראה דרמטית ונוכחת יותר מכולם אנחנו בוחרים להצביע על מה שנקרא: תכנון מוצרים.

כשזה מגיע למוצרים שעשויים מחומרים פלסטיים או חומרים מורכבים הדפסת תלת ממד היא דרך נפלאה לבנות אבי טיפוס או מודלים להמחשה בזמן מאוד קצר, בדיוק על המיליליטר (אותה רמת דיוק של פס הייצור הסופי) ובעלות הרבה יותר נמוכה משאר השיטות של בניית אבות טיפוס. 

למעשה, בהרבה מקרים הדפסה תלת ממדית יכולה להיות תחליף לתהליך יקר של פיתוח מוצר שבעבר נהגו לעשות מעבר לים (במקומות כמו סין בהם יש סדנאות שמתמחות בבניית אבות טיפוס ותכנון מוצרים). הצפי הוא שהמגמה הזו רק תגדל ותתרחב כי הטכנולוגיה הזו, באופן יחסי, עדיין נמצאת בחיתוליה ועשרות חברות טכנולוגיות מפתחות ומשכללות את הקונספט הזה והדפסת התלת ממד מתקדמת בכל שנה ומשתפרת: יותר סוגים של חומרי הדפסה, הדפסות גדולות יותר, איכותיות יותר ומהירות יותר. 

השותפים שלך בתכנון מוצר
המפתח לשימוש נכון בהדפסת תלת ממד במהלך תכנון מוצר הוא ספק הדפסה שבאמת אפשר לסמוך עליו ושיהיה גם מקצועי וגם קשוב לצרכים שלכם. מומחים בהדפסות תלת ממד שגם מכרים את העולם של פיתוח ותכנון מוצרים עשויים לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, זמן וכסף. 

לכן, כשמחליטים להשתמש בהדפסה תלת ממדית לתכנון מורים ובניית אבות טיפוס או מודלים, מומלץ לעשות זאת עם ספק שנושם את התחום ושישמח לחלוק אתכם את ניסיונו, למשל חברת AD3D.

בואו נתחיל להדפיס!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

Call Now Button