הדפסה תלת ממדית

יש משהן מטעה ומקטין במונח ‘הדפסה תלת ממדית’. ההגדרה ‘הדפסה’ משאירה אותנו בגזרת הנייר והדיו. בפועל הדפסה תלת ממדית זה משהו שהרבה יותר קרוב לפס יצור של מוצרי קצה והייטק ומשהו שמזמן פרץ את גבולות בית הדפוס שפעם הכרנו. מה שפעם נתפס כגימיק שלא ממש ברור מה אפשר ליישם דרכו הפך למנוע רעיונות ודרך מעולה, מהירה וזולה לבנות אבי טיפוס של מוצרים. מהבחינה הזו הדפסה תלת ממדית היא גם מנוע בלתי נדלה של חדשנות. 

פתרונות שונים לענפים שונים
מה שיפה בטכנולוגיה של הדפסה תלת ממדית, זו העובדה שהיא נקודת מוצא ושער כניסה להמון עולמות. היום באמצעות מדפסות תלת ממד אפשר לייצר, באמצעים פשוטים כמעט כל דבר מחלקי חילוף לרכב, דרך תכשיטים ועד מכשור רפואי. למעשה, היום אפילו בתעשיית המזון עושים שימוש בטכנולוגיה של הדפסה תלת ממדית ויש אפילו פיתוחים של תחליפי בשר טבעוניים שמיוצרים בטכניקה הזו, שמהרבה בחינות גם משחררת את התעשייה המסורתית בצורך לעבוד עם תבניות. 

בכך, הטכניקה מאפשרת חשיבה מחוץ לקופסה ואפשרות לבנות במהירות מודלים תלת ממדים מדויקים, שבטכניקות קודמות העבודה עליהם היתה נמשכת ימים ארוכים ודורשת מומחיות יוצאת דופן. היום במקום לבנות את המודלים האלה ולהשקיע תועפות של זמן (וכסף) אפשר פשוט להדפיס אותם. אדריכלים, מעצבי מוצר, מהנדסים, אמנים, יזמי נדל”ן ויזמי הייטק, סטודנטים, ארגונים, יצרכני רכיבים ייחודיים – עבור כל אלה ורבים אחרים ששכחנו להזכיר, הדפסה תלת ממדית היא כבר חלק מהפרקטיקה המקצועית שלהם.

גמישות, זמינות ומקצוענות
אין פלא שהדרישה להדפסה תל ממדית רק הולכת וגוברת, העובדה שהטכניקה הזו מאפשרת להמון אנשי מקצוע מתחומים שונים לייצר מודלים ואבות טיפוס באופן מהיר, מדויק ובהרבה מקרים גם זול משמעותית ממה שהכרנו לפני עידן ההדפסה התלת ממדית, הופכת את הפתרון הזה למאוד מבוקש. לאור העובדה שכרגע עדיין קשה למצוא את המקבילה (האיכותית מספיק) למדפסת הלייזר הביתית בשדה ההדפסה התלת ממדית, הרוב המכריע של הזקוקים לשירות הזה (כולל חברות וארגונים) פונים ללשכת שירות חיצונית שמתמחה בנושא. 

זה המקום לציין שעולם ההדפסות בתלת ממד הרבה יותר מורכב מהדפוס המסורתי והחידושים והעדכונים בו צצים על בסיס חודשי. לכן ההמלצה היא לפנות רק לגורם שבאמת חיי ונושם את התחום, כמו למשל חברת Adi3D מגדרה.

בואו נתחיל להדפיס!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

Call Now Button